1. Zavolejte nám!
  2. Tel.: +420 571 498 200

Z.GroupBUS

Autobusem na Praděd

Autobusem na Praděd

Je to jako splněný sen! Od 13. července do 21. září 2022 jedeme každou středu z Karlovy Studánky až k vysílači na Pradědu. Nízkopodlažní autobus se 3 místy pro invalidní vozík může využít každý senior nad 65let, cestující s průkazem ZTP (bez omezení věku) a cestující na vozíku. Autobus je navíc na CNG, takže po sobě nezanecháme prakticky žádnou uhlíkovou stopu. 💚

Jízdenky na výjezd k Pradědu koupíte online na napraded.cz

Na výjezd na Praděd navazuje linka 910110 z Opavy přes Krnov na Karlovu Studánku a zase zpět, bez přestupu, na kterou lze zakoupit jízdenku online na IDOS.CZ (koupit jízdenku | kouknout na jízdní řád).

Kdy jezdíme?

Od 13. 7. 2022 do 21. 9. 2022 vždy ve středu.

Jízdní řád

  • Karlova Studánka, dolní parkoviště (15:10)
  • Karlova Studánka, rest. Hubertus (15:12)
  • Hvězda aut.st. (15:20)
  • Příjezd k vysílači na Pradědu (15:45)
  • Odjezd od vysílače na Pradědu (17:15)
  • Hvězda, aut.st. (17:40)
  • Karlova Studánka, rest. Hubertus (17:42)
  • Karlova Studánka, dolní parkoviště (17:45)

Ceník jízdenek Karlova Studánka – Praděd a zpět

  • 190 Kč – cestující starší 65 let
  • 190 Kč – ZTP bez omezení věku
  • Ostatní kategorie cestujících jsou z přepravy vyloučeny.
Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Základní info k přepravě

  • Jízdenky „Karlova Studánka – Praděd a zpět“ lze zakoupit pouze online na napraded.cz
  • Kapacita autobusu je 38 cestujících.
  • V autobuse jsou vyhrazena 3 místa pro cestující na invalidním vozíku.
  • Pokud cestující na invalidním vozíku chce využít také linku 910110 (Opava – Krnov – Karlova Studánka – Krnov – Opava), slouží jízdenka na Praděd také jako místenka pro linku 910110 (samotnou jízdenku je nutno zakoupit u řidiče).
  • Výjezdu na Praděd můžou využit pouze cestující starší 65let, cestující s průkazem ZTP (bez omezení věku). Pokud s majitelem průkazu ZTP cestuje i průvodce, musí si průvodce taky zakoupit jízdenku.
  • V autobuse se nepřepravuje pes (krom vodicích psů), jízdní kolo a kočárek.
  • Vzhledem k tomu, že výjezd na Praděd je brán jako zájezd, nelze využívat žádné slevy jízdného.
  • Storno zakoupených jízdenek je možné. Cestující může bezplatně stornovat jízdenku do 7 dnů před odjezdem. V době kratší 7 dnů není storno jízdenky možné.
  • Pokud se výjezd na Praděd neuskuteční (technická závada, neprůjezdná silnice, pád meteoritu, či jiný závažný důvod), bude vám vráceno jízdné v plné výši. O vrácení jízdného je třeba zažádat na info@zgroupbus.cz.

Jízdní řád a ceny jízdenek / koupit jízdenku online: výjezd na Praděd | linka 910110

Opava Krnov Karlova Studánka Praděd
Jede jako linka 910110 (bez omezení cestujících).
Jízdenky možno zakoupit online na www.idos.cz, nebo u řidiče.
Opava, Východní nádraží (stan. 1) 13:40
Krnov, Opavská 14:02
Krnov, aut.st. 14:10
Nové Heřminovy, rest. 14:26
Široká Niva, rest. 14:33
Karlovice, Slezan 14:40
Vrbno pod Pradědem, centrum 14:43
Karlova Studánka, dolní parkoviště 15:03
Dále pokračuje k vysílači na Pradědu, bez přestupu (pouze pro cestující 65+ a ZTP).
Jízdenky nutno zakoupit online na napraded.cz.
KARLOVA STUDÁNKA, DOLNÍ PARKOVIŠTĚ 15:10
KARLOVA STUDÁNKA, HOTEL HUBERTUS 15:12
HVĚZDA, AUT.ST. 15:20
VYSÍLAČ NA PRADĚDU 15:45
Praděd Karlova Studánka Krnov Opava
Pouze pro cestující 65+ a ZTP. Pro zpáteční cestu netřeba kupovat další jízdenky, jízdenka k vysílači je platná i pro cestu zpět.
VYSÍLAČ NA PRADĚDU 17:15
HVĚZDA, AUT.ST. 17:40
KARLOVA STUDÁNKA, REST. HUBERTUS 17:42
KARLOVA STUDÁNKA, DOLNÍ PARKOVIŠTĚ 17:45
Dále pokračuje jako linka 910110, bez přestupu (bez omezení cestujících).
Jízdenky možno zakoupit online na www.idos.cz, nebo u řidiče.
Karlova Studánka, dolní parkoviště 17:50
Vrbno pod Pradědem, centrum 18:00
Karlovice, Slezan 18:08
Široká Niva, rest. 18:16
Nové Heřminovy, rest. 18:24
Krnov, aut.st. 18:41
Krnov, Opavská 18:45
Opava, Východní nádraží 19:06
Ceny jízdenek
Karlova Studánka Praděd a zpět
Cestující nad 65 let 190 Kč
Cestující s průkazem ZTP 190 Kč
Doprovod cestujícího se ZTP 190 Kč
Opava Karlova Studánka
Dospělý 100 Kč
Dítě 6-18 let 50 Kč
Cestující nad 65let 50 Kč
Krnov Karlova Studánka
Dospělý 75 Kč
Dítě 6-18 let 37 Kč
Cestující nad 65let 37 Kč
Opava Vrbno pod Pradědem
Dospělý 88 Kč
Dítě 6-18 let 44 Kč
Cestující nad 65let 44 Kč

Autobusem na Praděd

Pojeďte s námi každou letní středu až na vrchol Jeseníků.
Nízkopodlažním autobusem, který je díky pohonu na CNG maximálně šetrný k přírodě.

Rychlý kontakt

Z-Group bus a.s.

napište nám, nebo zavolejte

sídlo firmy

Z-Group bus a.s.

  • IČ: 45192120
  • DIČ: CZ699005345
  • třída Tomáše Bati 258
  • 76302 Zlín – Louky
  • +420 571 498 211

Zapsano: B 1786/KSBR Krajský soud v Brně
Bankovní spojení: Banka - 00000000/000

© 2021 Z-Group bus a.s. - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz |
Zásady ochrany osobních údajů
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Platí smluvní podmínky .